Przyczyny Trądziku - Sprawdzone Sposoby Na Trądzik - sposob-na-tradzik.pl

Przyczyny Trądziku

Trądzik kojarzy się przede wszystkim z nastolatkami i młodym wiekiem. Jak się jednak okazuje może pojawiać się również u osób dojrzałych. Warto zastanowić się dlaczego się pojawia, jakie są jego przyczyny, szczególnie, że trądzik pojawiający się po trzydziestym bądź czterdziestym roku życia będzie trudno do leczenia.

Suplement Diety Nr 1 W Rankingu Na Trądzik – Nonacne

Przyczyny pojawienia się trądziku

W przypadku nastolatków przyczyną trądziku będą zmiany hormonalne jakie związane są z dojrzewaniem. W przypadku osób dorosłych bardzo rzadko jest tak, że trądzik pojawia się w związku ze zmianami hormonalnymi. Czasami może być to wynik hyperandrogenizmu i dlatego niektórzy stosując pigułki antykoncepcyjne zauważają okresową poprawę. Na dłuższą metę jednak takie działania nie dadzą efektu, dlatego trzeba będzie myśleć o innych sposobach walki z trądzikiem. Zanim jednak będzie można je wdrożyć trzeba tak naprawdę zrozumieć jakie są jego przyczyny. To bowiem klucz do sukcesu w leczeniu tego problemu.

Najczęstsze przyczyny trądziku?

U osób dorosłych wymienić można kilka przyczyn pojawiającego się trądziku. Bez wątpienia w wielu przypadkach jest to styl życia i stres z nim związany. Stres wpływa bowiem na większą produkcję łoju i powoduje, że wydzielają się neuromodulatory pozapalne. Druga przyczyna, która również wpływa na większą produkcję łoju to zła dieta. Produkty wysokoprzetworzone oraz takie z wysokim indeksem IG przyczyniają się do łojotoku. Wynika to bowiem z większej produkcji androgenów i wzrostu poziomu insuliny we krwi w sposób gwałtowny, co dla naszego organizmu jest niekorzystne.

Większa produkcja z gruczołów łojowych będzie również gęstsza niż zwykle i dlatego pojawia się problem z jej wydostawaniem się na powierzchnię. Do tego dochodzi wzmożony proces rogowacenia naskórka a tym samym wydzielina zostaje zamknięta w ujściach przewodów łojowych co powoduje pojawienie się zaskórników. Tam natomiast tworzą się warunki idealne do rozwoju bakterii i tym samym tworzą się guzki, ropne nacieki. Tak powstają pryszcze.

Obok diety i stresu problemem, który może stawać się przyczyną pojawiających się problemów z pryszczami może być również kwestia nadwrażliwości organizmu na niektóre pokarmy a także kosmetyki. Jeśli ktoś będzie stosować kosmetyki o ciężkim podłożu, z wieloma składnikami, perfumowane czy zatykające pory to musi się liczyć z tym, że zaczną się pojawiać oznaki trądziku i również jego pokonanie będzie trudne. Bez odstawienia produktów powodujących trądzik jego likwidacja nie będzie możliwa. Należy również pamiętać, by postawić na naturalne kosmetyki i jak najwięcej posiłków nieprzetworzonych w diecie.

Monika
Hey! - Jestem Monia, dzięki że przeczytałaś artykuł. Jeżeli masz jakieś pytania zapraszam do dyskusji mailowej. Interesuje się zagadnieniami z dziedzin uroda i zdrowie.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 0,00 / 5 , a głosowało na niego: 0
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię zainteresować:

Wpisz czego szukasz i naciśnij enter. Naciśnij ESC aby wyjść.

Do góry